Wytrwałość to nie robienie czegoś, bo masz na to teraz ochotę, to robienie czegoś co postanowiłeś, gdy już dawno opuścił Cię nastrój, który miałeś gdy ustanowiłeś ten cel.

Wytrwałość to cecha prawdziwych zwycięzców. Bokserzy maja takie powiedzenie, im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w ringu. Mają rację. Podobnie jest w życiu. Chce się z wami podzielić cytatem Jamesa J. Corbetta:

„Nogi Ci się uginają i powłóczysz nimi, zmagaj się. Ręce masz tak zmęczone, że z trudem je podnosisz by się bronić, podejmij wyzwanie.
Nos Ci krwawi, gdy robi Ci się ciemno przed oczami, gdy jesteś tak zmęczony, że marzysz, by przeciwnik dał Ci w szczękę i pozbawił przytomności, nacieraj! Walcz jeszcze jedną rundę.
Pamiętaj, że człowiek, który zawsze zawalczy jeszcze jedną rundę, nie bywa pokonany!”

Cytat, który odnosi się zarówno do sportu, jak i naszego codziennego życia. Człowiek wytrwały zawsze idzie do przodu. Bez względu na to, co mówią inni, jaka jest pogoda i jak ciężko jest iść. Robi swoje. Wiedzą, że wiara i motywacja daje im siłę na start, a wytrwałość pozwala utrzymać tempo i dojść do kolejnego etapu, do mety.


About the author

Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie nowotwór - guz mózgu w zaawansowanym stadium. Choroba zmieniła całe moje życie. Na lepsze. Nie bylem gotowy na śmierć i nie miałem zamiaru nawet o tym myśleć. Nie chciałem umierać. Nie poddałem się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *