Po raz kolejny …

 

  Po raz kolejny przekonałem się, jaką moc mają w sobie spotkania z innymi ludźmi. Poznawanie nowych osób i wspieranie się jest właśnie esencją życia towarzyskiego, jak również biznesowego. Nie musisz prowadzić własnej firmy, bo przedsiębiorczość i proaktywność to stan umysłu, a także a może i przede wszystkim – STYL ŻYCIA.

1. Spotykaj się z tymi, którzy ciągną do przodu.

Czy we własnej firmie, czy na etacie. Uczymy się przez całe życie, rozwijamy się przez całe życie, nawet pomimo przeszkód czy chwilowych braków energii. A te zdarzają się każdemu. I właśnie wtedy, gdy Ci się zdarzą, warto wiedzieć, że najlepiej akumulatory ładuje się z tymi, którzy ciągną do przodu, którzy sami na co dzień skutecznie walczą z przeciwnościami losu, by realizować swój potencjał.

Bo jeśli masz się spotykać z marudami, to nie o to chodzi. Marudy ściągną Cię w dół.

Dlatego bardzo ważne jest, z kim się trzymasz! Szukaj takich eventów i imprez, gdzie poznajesz dużo pozytywnie nakręconych ludzi!

2. Trzymaj się z tymi, którym chętnie pomagasz, ale którzy tej pomocy nie nadwyrężają.

Jeśli lubisz pomagać. Świetnie! Tylko zauważ, że dobra pomoc nie oznacza trzymania za rękę na każdym etapie pomocy. Oznacza za to dawanie przestrzeni innej osobie do tego, by sama rosła, by sama popełniała błędy, a potem się na nich uczyła. Pomagać nigdy też nie znaczy wyręczać.

Jeśli jesteś dwa schody wyżej, możesz podać pomocną dłoń osobie z dołu, ale nie możesz jej wiecznie wlec za sobą. Dopinguj do szybszego tempa, dodawaj otuchy we wspólnej wspinaczce, ale nie ciągnij na siłę. A potem z dumą czekaj, aż ta osoba wejdzie sama dwa stopnie wyżej niż Ty. Pociągnie Ciebie w trudniejszej dla Ciebie sytuacji.

3. Trzymaj się z tymi, którzy się przytulają.

To nie dowcip, to prawda! Ci, którzy potrafią się przytulać, szczerze poklepać po ramieniu, to ci, którzy budują lepsze relacje z innymi. W przytulaniu jest moc. Podczas niego wydziela się oksytocyna,a ta podnosi poziom empatii i więzi z drugim człowiekiem.

Przytulanie jest ważne i jeśli jest okazja do tego,by to zrobić, czas to zrobić. A jeśli tejże okazji nie ma, trzeba ją stworzyć. 🙂 Ludzie, którzy się przytulają, rzadziej się kłócą, są dla siebie bardziej wyrozumiali i chętniej ze sobą współpracują. Dobre przytulanie, czy nawet poklepanie po plecach, przynosi też wielką ulgę. Ulgę w tych relacjach, które osłabły na skutek kłótni, konfliktu interesów czy zwykłego braku kontaktu.

4. Trzymaj się z tymi, którzy chcą świadomie rozwijać swoje talenty i tym niosą dobro dla świata.

Ludzie, którzy skupiają się na rozwoju. Rozwoju swoich talentów i umiejętności w sposób dla nich indywidualny i nietuzinkowy są bardzo, bardzo inspirujący.

Takie osoby poniekąd realizują swój wewnętrzny obowiązek. Bo czerpią z zasobów, jakie dostali od Stwórcy, nie marnują ich, a inwestują w siebie i w talenty, by nieść dobro drugiemu człowiekowi. Jeśli znasz kilka takich osób, a znasz na pewno, poczułeś zapewne nie raz, jak miło jest przebywać w ich towarzystwie. Widzieć, jak z pasją zmieniają świat na lepsze super się przy tym bawiąc i realizując.

Zatem jeśli Ty jeszcze nie znasz swoich talentów, albo nie jesteś ich do końca pewny, pogadaj z kimś, kto znalazł swoje.

5. Zawsze sam mierz wyżej. Ponieważ osoby, które też mierzą wysoko, z wielką radością chciały właśnie z Tobą spędzać czas!

Każdy z nas jest świetnym przykładem tego, że możemy mierzyć wyżej, niż byśmy się tego spodziewali. Szukaj takich ludzi i nawiąż z nimi kontakt. Są to osoby kreatywne całym sobą!

6. Trzymaj się z ludźmi, którzy są wdzięczni, za to, co mają i za to, kim są.

Wdzięczność to jedno z najlepszych, najbardziej pozytywnych uczuć. Pokazuje to, co dobre, wzmaga radość, a także uczy w pewien sposób pokory. Praktykuj bycie wdzięcznym za wszystko, co przynosi Ci życie, to dostaniesz różnych dobrodziejstw jeszcze więcej.

-Michał Kociołek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.