Zaczęło się w czasach …

  Zaczęło się to w czasach starożytności. Faraon zleca dwóm braciom budowę piramid. Za wybudowanie ich dostaną wynagrodzenie. Dostają wszystko co im potrzeba do budowy tj. teren oraz kamieniołom.

  Pierwszy zaczął budowę od razu, zwozi bloki i w wolnym tempie zaczyna ustawiać pierwszą warstwę. Ma spory problem z ustawianiem i transportem kamiennych bloków. Dlatego, że posiadani ludzie nie wystarczają. Drugi brat nic nie robi. Siedział w stodole i zaczął projektować. Brat, który zaczął budowę pomyślał, że robi projekt, ponieważ ma mniejszą wiedzę o budowaniu. Upływa rok pierwszy z braci postawił część pierwszego poziomu natomiast drugi nie zaczął prac związanych z budową. Upływa kolejny rok. Pierwszy zbliża się do końca układania pierwszej warstwy bloków skalnych, drugi z braci nadal nic nie zrobił. Upływa trzeci rok pierwszy z braci zaczyna układać drugą warstwę, drugi nic nie zrobił. Zmartwiony tym faktem brat co już rozpoczął budowę udaję się do swojego brata i pyta co on robi i czemu jeszcze nie zaczął budować. Przecież czas płynie nie ubłaganie. Zastał go na budowaniu sprzętu do przenoszenia, podnoszenia i opuszczania bloków skalnych. Po wymianie zdań nie dochodzą do porozumienia. Jeden zaczął budowę, a drugi siedzi i realizuje plan. Upływają kolejne lata, a budowa którą robi pierwszy brat staję się coraz cięższa potrzeba coraz większej ilości ludzi by transportować skalne bloki. To kosztuje coraz więcej-prace zwalniają. Jest piąty rok budowy pierwszy z braci jest na etapie końcowym stawiania drugiej warstwy. Drugi przyciąga na plac budowy ogromną drewnianą konstrukcje ku zadziwieniu wszystkich ludzi. Ma kilku pracowników. Wszyscy dziwią się ponieważ dopiero teraz zaczyna się piąty rok, a on do tyłu z pracami i nie wierzą, że dogoni brata. Gdy przypłynęły barki ze skalnymi blokami konstrukcja z drewna niewielkim nakładem sił przenosi bloki skalne na plac budowy i układa we właściwe miejsce. Prace przy pierwszej warstwie trwają trzy miesiące i przy końcu piątego roku zaczyna wyprzedzać brata, który rozpoczął budowę pięć lat temu. Po dwóch latach kończy budowę i zgarnia ogromną obiecaną nagrodę. Jego budowa trwała 7 lat i nie musi pracować żyje w dobrobycie. Natomiast jeszcze bardziej drugi brat pracuje. Po czterdziestu latach pracy kończy budowę. W związku z tym z wysiłku i problemów podupada na zdrowiu. Jest zadłużony ponieważ wyższe poziomy piramidy wymagały zatrudnienia co raz to większej ilości osób. Po zakończeniu dostaje obiecane wynagrodzenie przede wszystkim spłaca długi przy tym zostaje mu jeszcze duże bogactwo. Ze względu na wyczerpanie umiera. Nie cieszy się zbyt długo majątkiem.

  Jesteś gotowy(a) na realizację swoich marzeń ? Super !!! Nastaw się na ciężką pracę i wiele wyrzeczeń. Zaplanuj etap i do dzieła. Wiedz, że po drodze spotkasz wielu małych ludzi, którzy będą Ciebie demotywować !!! Omijaj ich i idź dalej w kierunku przez siebie obranym !!! Dlatego wcześniej czy później trafisz na tych właściwych ludzi. Powodzenia !!! Wytrwaj i nie poddawaj się !!!

-Michał Kociołek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.